Orai Vilnius

Kokie pokyčiai turi lydekų kibimo aktyvumui ?

 

Vokietijoje specialiai parinktas ežeras tapo poligonu ichtioginiams bandymas, kurių tikslas buvo atskleisti, kokią įtaką aplinkos pokyčiai turi lydekų kibimo aktyvumui.

Tyrimų metu ichtiologai, pasitelkę į pagalbą 25 profesionalius spiningininkus, fiksavo lydekų kibimo statistiką. Tyrimai vyko nuo gegužės pradžios iki rugsėjo pabaigos. Kas valandą buvo suskaičiuojama, kiek žuvų pavyko sugauti meškeriotojams, ir stebima aplinkos būklė – vandens temperatūra, vėjo greitis ir kryptis, atmosferos slėgio pokyčiai per paskutinę parą, oro drėgnumas, krituliai, debesuotumas, Mėnulio ciklai, paros metas, fiksuojamas meškeriotojų, tuo metu gaudančių žuvis ežere, skaičius.

Spiningininkai galėjo pasirinkti kokius tik pageidavo dirbtinius ir natūralius masalus. Visos žuvys po matavimų ir svėrimo buvo iškart paleidžiamos. Tad papildomai buvo surinkta lydekų mirtingumo statistika: neišgyveno 3,9 procentų sugautų egzempliorių.

Tyrinėtojai pabrėžia, kad tarp kibimų skaičiaus įvairiomis sąlygomis skirtumai – dideli, tačiau kibimo intensyvumas daugiausiai priklauso nuo kelių aplinkos parametrų kaitos. Pučiant stipriam vėjui, lydekos kibdavo daug aktyviau, pradėjus temti. Toks pat dėsningumas pastebėtas per pilnatį ir jaunatį. Lydekų kibimas silpdavo, kylant vandens temperatūrai, o taip pat tada, kai dvi dienas prieš bandomąjį lydekų gaudymą ežere plaukiodavo daug valčių su meškeriotojais. Ichtiologų teigimu, šis faktorius žymiai daugiau už kitus aplinkos pokyčius lemia lydekų kibimo aktyvumą.

Manoma, kad prietemoje lydekos geriau kimba todėl, kad tuo metu jos intensyviau maitinasi, o taip pat dėl to, kad prastai apšviestoje aplinkoje lydekoms sunkiau atskirti tikrą grobį nuo dirbtinių pakaitalų. Vėjas daro įtaką lydekų kibimo aktyvumui todėl, kad sukelia bangavimą, kuris išjudina dugno nuosėdas ir drumsčia vandenį, o drumstame vandenyje taip pat sunkiau įžiūrėti grobį ir atskirti tikrą žuvelę nuo dirbtinio masalo.

Tyrimai taip pat parodė, kad lydekos turi neblogą atmintį ir, pakliuvusios ant kabliuko, paleistos nekimba mažiausiai dvi paras.

alt
 

Diskusijos autorius siaipzvejys , 4481 dienų
Atsakymai
henri
:K

Gabios mokinės

Tyrinėtojai padarė išvadą, kad lydekos gana greitai pasimoko iš karčios patirties. Jos išmoko atpažinti dryžuotas sukres, tačiau laisvai plaukiojančių kuojų nuo jų gentainių, kurios užvertos ant kabliuko, atskirti nesugeba. Todėl akivaizdu, kad vandens telkiniuose, kur žvejojama kuo įvairesniais masalais, lydekų kibimo intensyvumas išlieka toks pat, nors plėšrūnės ir tampa atsargesnės, o kimba rečiau.
4353 dienų
 
siaipzvejys
Vat vat ir aš tą pastebėjau. Jei nepakirtai, bet kiek užkabinai, gali po valandžikės grįžti ir labai dažnai sulauki Bumt DZ:
4481 dienų
 
Modestas
Na jei lydeka buvo pagauta ir paleista tai manau jai streso pakankamai kad nesimaitintu 1 ar 2 dienas, vistiek buna suzalotos issekusios ir t.t. Nors pvz jei kurioje vietoje tureta kibimu taciau nepakirsta tai galima po poros valandu vel grizti ir sekmingai paimti ta pacia zuvi. :)
4481 dienų
 
siaipzvejys
Man patiko sakinys : "...lydekos turi neblogą atmintį ir, pakliuvusios ant kabliuko, paleistos nekimba mažiausiai dvi paras."
Kažkaip ilgai badauti jos nenusiteikusios :)
4481 dienų
 
Modestas
Nors ir trumpas bet geras straipsniukas. Katik grizau is lydeku zukles. Nepagavau nei vienos "imamos" nors koleda ant raudongalvio spro paeme 2.3kg lydi. Gana pasyviai siandien kibo, manau del to kad mazdaug pusmetriu pakilo karjero vandens lygis. Vasara geriausiai pagaunu kai vandens lygis islaiko "viduriuka" o kai buna paseke ir priesingai tada jau nekas.
Beja siandien turejau min 6 neblogus kibimus taciau zuvis ziauriai atsargiai kibo, seke masala iki valties tada bilsteli ir viso gero :D
4481 dienų
 
siaipzvejys
Kaip jūs manote ?? :K
4481 dienų
 
Nėra prekeivių
viso 0 nariai dabar klube
Prisijunkite su facebook
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas
Svetainių kūrimas Via leaurea