Orai Vilnius

Masalas “Helikopteris” – sraigtasparnis

HelikopterisKomplekte yra specialūs kabliukai, karabinai ant guolių. Pačio masalo apie 30, penkių skirtingų spalvų, skirtingoms žvejybos sąlygoms. Belieka tik patikrinti vandens telkinį. Per visą tikrinimo periodą, gaudant plėšrūną labai tankioje žolėje, masalas parodo save iš geriausios pusės. Helikopteris puikiai tinka lydekų gaudymui. Sterką geriausia gaudyti kitu masalu, o ešerys tokiam masalui per mažas. Todėl gaudymo objektas bus smalsi lydeka. Helikopteris – masalas žolei. Jo kūnas cigaro formos su trimis mentelėmis galinėje kūno pusėje. Jis vartosi, sukeldamas labai stiprius vandens virpėjimus, kurie paprastai pritraukia žuvį. Helikopteriu labai patogu gaudyti bet kokiuose apaugusiuose vandens telkiniuose. Vienintelis nepatogumas bus tada, kai trauksite žoles, kurios apsivynioja aplink helikopterį. Tai tokie vandens augalai, kurie driekiasi vandens paviršiuje ir yra šviesiai žalios spalvos. Tokia žolė – baisiausias šio masalo priešas. Šis masalas skrieja netoli todėl, kad turi dideles “bures”. Net su dvejais svareliais jis skrieja maksimaliai 30 – 40 metrų.

 Svareliai padaryti tam, kad masalas greičiau panirtų ir panirdamas vartytųsi. Be svarelio tai daro nenoromis arba iš vis nesivarto. Helikopterio kūnas, pagal apskaičiavimus, turėtų būti su vienu specialiu svareliu, tačiau idealiausias skaičius yra du. Kabliukai nėra pavydėtinos kokybės, tai ne pagrindinė komplekto įžymybė. Papuola ir brokuotų kabliuko kaklelių. Super kabliai geri tuomet, kai vandenyje nėra smulkių dalelyčių, nes guolis labai greitai jomis apsikabina ir smarkiai susisuka valas. Nebloga spalvų gama. Tinka įvairioms žvejybos sąlygoms. Komplekte yra permatomai geltoni su blizgučiais, permatomi šviesiai oranžiniai su blizgučiais bei fluorescenciniai salotiniai balti ir raudoni helikopteriai (po 6 vienetus kiekvienos spalvos). Geriausia ir universaliausia spalva – fluorescencinė-salotinė. Kitos spalvos ne tokios efektyvios. Helikopteris nepraranda efektyvumo tol, kol jis vartosi. Kai tik mentelės pažeistos ar nukąstos, tai ir pranyksta visas efektyvumas. Lydekos dantys helikopteriui nepadaro svarbių pažeidimų. Greičiausiai pažeidžiamas kūnas. Dėl to galima nekreipti dėmesio. Helikopteris vartosi ir tai svarbiausia. Helikopteris turi dar vieną didelį privalumą. Jeigu žuvis pasprunka, galimas daiktas, kad žuvis neužsikabino už kabliuko. Net jei ji užsikabino, yra šansų ją pagauti pakartotinu užmetimu. Šis masalas minkštas, turi kvapą ir skonį tam, kad sukeltų kažkokio gyvio iliuziją. Labai dažnai lydeka griebia masalą kelis kartus, prieis, įkąs, nueis, prieis ir taip toliau. Patys aštriausi kabliukai gali būti įbedami į masalo kūną, kad kabliukas neužsikabintų už visokių gumbų bei kelmų. Pakirtus, žuvies nasruose jis greitai atsilaisvina ir stengiasi įsismeigti giliau. Iš visų kibimų, maždaug 60 %, kaip bebūtų liūdna, būna nelaimingi.
Helikopteriu galima gaudyti keliais būdais:
Pirmasis – jūs užmetate, padedate patogiau meškerę, kad plukdant helikopteris plauktų paviršiumi ir gaudytų orą. Kai helikopterio mentelės pagauna orą, sukeliamas kliuksintis garsas. Šiuo būdu geriausia gaudyti žolėse ir nedidesniame nei 1 – 1,2 metrų gylyje. Gaudant šiuo būdu, labai įdomu stebėti kibimus – retkarčiais lydekas su helikopteriu dantyse išlenda iš vandens, praskirdama viršutinį vandeninių augalų sluoksnį, krenta vandenin, paleidžia masalą ir puola vėl. Taip gali kartotis kelis kartus. Masalą plukdyti reikia tolygiai, nes efektyvumas priklauso būtent nuo kliuksėjimo. Kliuksėjimas svarbus todėl, kad pritraukia, stovinčios dugne, lydekos dėmesį ir priverčia ją pakilti. Kitas būdas – užmeti masalą, padarote kelių sekundžių pauzę (priklausomai kokiame gylyje norite vesti masalą), tuomet imate plukdyti helikopterį. Naudojant šį būdą, geriausia, kad prie helikopterio būtų pakabinti du svareliai. Kibti gali bet kurią sekundę, bet kokioje masalo vedimo fazėje, nepriklausomai nuo jo darbo vandenyje. Net jei helikopteris nesivarto, o paprastai panyra, vis tiek jį gali pagriebti lydeka. Šiuo būdu masalą galite plukdyti tolygiai arba palaipsniui nardindami. Jei kibo (pajutote smūgį), tai jums reikia arba iš kart toliau vesti, arba keliom sekundėm sustabdyti masalą ir pradėti sportinę žvejybą.

“Rybalka Tatarstane”

viso 0 nariai dabar klube
Prisijunkite su facebook
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas
Svetainių kūrimas Via leaurea