Šapalai tai žuvys, kurias galima gaudyti bene ištisus metus. Šalant vandeniui, šapalai traukiasi iš greitos srvoės į ramumas, ieško slėptuvių. Žinantys tai žvejai rudenį ar švelnią žiemą užsiima šapalų gaudymu. Gerisausi Vakarų žvejai šiuo metu akcentuoja precizišką masalo pateikimą ir pravedimą kuo arčiau šapalų laikymosi vietos. Taip pat labai svarbu ir upės rudeninėms ar žieminėms žūklėms pasirinkimas. Patartina vengti didelių upių, kuriose šapalai pasitraukia nuo krantų gilyn į dideles duobes, kur juos pasiekti yra neįmanoma. Britai nedideliuose upeliuose ieško šapalų palaidynėmis ir lengvais spiningais. O tiksliau - tų upelių ramiose įlankose, viduryje upės esančiose duobėse, kurias iš abiejų pusių supa stipresnė srovė.
Šapalai tik per labai šaltas žiemas įminga savotišku letargo miegu, o šiaip gyvena gana aktyviai, tik nesimaitina sraunumose, nes taupo taip brangią šaltuoju metu energiją. Taigi didieji šapalai ieško ramių vietų, kuriose gali gyventi nesipriešindami srovei. Renkasi vietas už nuvirtusių medžių ir kitų srovę stabdančių objektų. Sakoma, kad šapalas žiemą laikosi ramumose, bet mintimis - srovėje. Yra pastebėta, kad šapalas, patruliuojantis duobėje, esančioje šalia sraunumos, visiškai ignoruoja jam palei pat nosį siūlomą masalą ir noriai atakuoja tegul ir už keleto metrų traukiamą masalą srovėje. Tiesą sakant, šią taisyklę galima taikyti ir ištisus metus - šapalas nemėgsta švaistyti jėgų kovai su srove ir dažnai stebi srovę iš ramios vietelės. Prie mažesnių upelių žiočių pagauti šapalą yra sunku, nes žiemojimui jie paprastai renkasi didesnę upę, ar netoliese esantį tvenkinį ar senvagę.
Ne visos upės ir ne visą žiemą būna užšalusios, ne visos žuvys traukiasi į tvenkinius, senvages ar rausiasi į dumblą. Vieni tokių, žiemą aktyviai besimaitinančių tai šapalai. Taip sako Didžiodios Britanijos žvejai, bet reikia pripažinti, kad britų salose klimatas žymiai švelnesnis nei pas mus. Mūsų klimatas ir šapalai yra kiek kitoki, bet nepaisant to, jeigu nėra šalčių, kai temperatūra nukrenta žemiau nulio, šansų susigrumti su storalūpiu turi kiekvienas, nepabūgęs vėsaus oro ir išsiruošęs žūklėn - tiek palaidynės mėgėjas, tiek spiningistas.