Orai Vilnius

Karpių gaudymas

karpis.grynas_thumb_medium320_200Karpis jau yra tokia žuvis kuriai pagauti reikia įdėti šiek tiek pastangų. Viskas priklauso nuo vandens telkinio kuriame žvejojama. Sazanai gyvena didelių upių žemupiuose, užtakiuose, senvagėse, dideliuose ežeruose. Karpiai ežeruose, tvenkiniuose, buvusiuose molio karjerose. Sezanai ir karpiai mėgsta plaukioti meldų sąžalynuose, giliose vietose, duobėse, po nusvirusiais medžiais ir krūmais. Dieną plaukia toliau nuo kranto, vakare mėgsta seklumas, medžioja vabzdžius. Buvimo vietą galima nustatyti pagal kylančius burbuliukus.
Karosai ne tokie atsargūs. Plaukioja prie žolių, rausiasi dumble. Stambūs karosai atplaukia prie kranto tik sutemus arba auštant, prieš patekant saulei. Karosai mėgsta gyventi tose pačiose vietose, ir sugavę vieną, neabejokite, kad ant meškerės paklius dar keletas.
Jei žvejojate specialiuose tvenkiniuose tai klausimu net nekyla. Norint juos pagauti reikia suteikti tik palankes sąlygas karpius gaudyti.
Pirmiausiai tai meškerė. Karpinis kotas žvejybos parduotuvėse kainuoja gana nemažus pinigus. Bet ar jūs nusipirkę pigiausia kotą ir ritę, išsiruošite į rimtą karpių žūklę. Tos meškerės neatlaiko dideliu krūvių ir lūžta per pačias pirma akimirkas. Taigi paaukokite daugiau pinigų ir nusipirkite tikrai gerus įrankius, kad pajaustumėte tikrą malonumą žvejyboje. Sekantis etapas yra pašarai. Boiliai, dabar jų galima įsigyti kiekvienoje žvejybos parduotuvėje. Ir jų kokybė yra tikrai geros klasės. Bet jų galima ir pačiam pasigaminti: "BALTYMINIS KUKULIS". Tai jau pasako, kad masalo pagrindą sudaro baltymai. Boilių gamybai, mums reikės:
kiaušinių,
manų kruopų,
ryžių miltų,
sojos miltų,
kvapų,
saldiklio ir dažų.
Visų pirma mes turime pasigaminti bazę:
320g manų kruopų
160g ryžių miltų
160g sojos miltų
Kad gerai viskas išsimaišytų panaudokite paprastą maišelį, gerai viską suplakite. Tam kiekiui bazės prireiks 4 vidutinių kiaušinių, sumuškite kiaušinius į dubenį. Kartu su kiaušiniais sumaišykite kvapus, dažus (jei dažai yra skysto pavidalo, naudojant miltelių pavidalo dažus geriau maišykite su baze) ir saldiklį.
Mūsų kiekiui reikia maždaug 5ml kvapo ir apie 2ml saldiklio. Viską gerai išplakite. Štai ir atėjo laikas maišyti tešlą. Į išplaktus kiaušinius beremia savo bazę. Neberkite visos bazės iškart, pradžioj įpilkite stiklinę bazės ir gerai išmaišykite. Palikite kokį penketą minučių nusistovėti, duokite pabrinkti. Po to pilkite bazę po truputį ir minkykite. Galutiniame rezultate tešla turėtų nelipti prie rankų.
Sekantis etapas - boilių kočiojimas. Jei turite pistoletą, tai jo pagalba spaudžiate dešrą tiesiai ant boilių kočiojimo lentos ir jos pagalba kočiojat boilius. Taip pat galima tai padaryti ir rankomis. Sukočiokite dešrą tokio diametro kokio diametro darysite boilius. Po to supjaustykite dešrą lygiais gabaliukais ir sukočiokite į rutuliukus. Toliau belieka juos išvirti. Sudekite į karštą vandenį ir virkite 2-3 minutes. Džiovinkite boilius maždaug parą, o tada, kad išsilaikytų ilgai, dėkite į šaldymo kamerą. Štai jums ir boiliai. Šėrimui boilius galite gaminti su vienu kvapu ir saldikliu, be dažų, o tuos boilius kuriais ketinate gaudyti darykite šiek tiek didesnius, ir daugiau skirtingų kvapu, ir spalvų. Bet šerti karpius galime ir kombikormu ar specialiai tam skirtais pašarais. Geras pašaras yra kukurūzai.
sistemeleTokių sistemėlių yra pirkti žvejybos parduotuvėse, pakuotėje yra detalus brėžinys kaip surinkti sistemėlę. O jei nepavyks, galite paprašyti pardavėjų jie tikrai jums surinks.
Žvejojant dugnine meškere kai kurie naudoja signalizatorius, kiti paprastus varpelius čia priklauso nuo pačio žvejo.
Kai viska suruošta, belieka užmesti meškeres, sumesti pašarus ir laukti kibimo.
viso 0 nariai dabar klube
Prisijunkite su facebook
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas
Svetainių kūrimas Via leaurea