Orai Vilnius

Keletas patarimų apie lydekų gaudymą sekliuose vandenyse

lydeka8
Sekliuose vandenyse visi mes instinktyviai ieškome gilesnių vietų. Tai, aišku yra sveikintinas dalykas, jei gelmės ieškome tokiame vandens telkinyje, kuriame daug įvairių gylių - kalneliai, daubos, skardžiai. Bet ką jūs darote, kai gylis ten, kur žvejojate yra 1 - 1,5 m ir visas vandens telkinys yra seklus? Tai labai įdomus kalusimas ir per paskutiniuosius dvidešimt metų šia tema jau turiu sukaupęs nemažai patirties, kuria čia pasidalinsiu.
Pirmiausia, ką turite padaryti, tai nusiteikti psichologiškai ir pripažinti sau, kad net didelis plėšrūnas, toks kaip 10 kg lydeka, gali gyventi labai sekliame vandenyje. Tačiau tokiose vietose jos ypač atsargios ir tylios, ir ilgą laiką jūs galite nei neįtarti, nei nepastebėti, kur laikosi lydekos. Tik dviem atvejais lydeka sekliame vandenyje gali išsiduoti. Vienas atvejis - kai lydeka puola grobį (tas grobis gali būti net ir paukštis), kitas atvejis - žvejas plaukiantis su valtimi gali netikėtai išgąsdinti arti vandens paviršiaus besiilsinčią lydeką. Išgąsdinta lydeka sprunka ir dėl to vandens paviršiuje pasirodo gan nemaži ratilai. Jei pastebite ratilus vandens paviršiuje, tada jūs turite žvejoti lydekas būtent toje vietoje ir ilgai nelaukiant.
Daugumoje seklių vandens telkinių (kaip ir kituose telkiniuose) galima žvejoti iš valties. Žvejodami iš valties turite lengviau patikrinsite kiekvieną ežero metrą, negu nuo kranto. Sekliame vandens telkinyje lydeka gali tūnoti bet kur. Be abejo, žvejojant lydekas nedideliuose gyliuose reikia elgtis ypač tyliai, ramiai ir atsargiai. Lydeką galėtų išgąsdinti net kiek ryškesnė kepuraitės spalva.
lydeka9
Koks idealus oras lydekų žvejybai sekliuose vandenyse? Patirtis rodo, kad idealu kai diena pakankamai šviesi, skaidri ir šalta. Kai rytais šalna sukausto gamtą, galimybė sulaukti kažkokio veiksmo kiek vėliau dieną yra kur kas didesnė, nei deiną prasidedančią ūkanotu rytu ir dulksnojančiu lietum. Svarbiausia, nepraleiskite progos pažvejoti tada, kai tikrai, kai tikrai šalta.
Vasarą geros dienos žvejybai, kai oras švelnus ir pučia nestiprus vėjelis. Labais tiprus vėjas seklius vandenis suplaka ir, be abejo, sunku išsilaikyti toje pačioje vietoje net užsiinkaravus.
Aš linkęs žvejoti vienoje vietoje ilgą laiką. Po to, paplaukiu apie 150-200 metrų ir vėl toje vietoje žvejoju apie 2 valandas. Dienos bėgyje ištyrinėju 4 ar 5 skirtingas vietas. Lydeka gali būti labai judri, bet laikui bėgant ji prisitaiko prie nedidelio ploto, nedidelio gylio ir nesiblaško po vandens telkinį ar net nedidelį plotą. Tokiais atvejais lydekų geriau ieškoti žvejojant skirtingose vietose, nei tikėtis, kad lydeka pati pas jus atplauks. Paprastai, jei jūs užtinkate vieną padorią lydeką, tai ten pat jūs rasite dar kelias. Praeitą pavasarį viename ežere žvejojau vienoje vietoje tris dienas. Trijų dienų laimikis "išsemtas" iš vieno nedidelio plotelio - viena lydeka apie 9 kg svorio, krūva lydekų sveriančių apie 4-5 kg ir kelios mažesnės.
Pagrindinė užduotis žvejojant lydekas sekliuose vandenyse - pasirinkti tinkamą vietą. Teks stebėti ežerą nuo kranto. Pirmiausia įdėmiai stebėkite vandens paviršių ieškodami tų požymių, apie kuriuos rašiau aukščiau. Na, o jei ilgą laiką nesulauksite, jokių ženklų, bandykite laimę bet kur. Rezultatai gali jus nustebinti.
N. Fickling
Iš anglų kalbos vertė Mykolas Portapas.
viso 0 nariai dabar klube
Prisijunkite su facebook
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas
Svetainių kūrimas Via leaurea