Orai Vilnius

Patarimai žvejojant žiemą ant ledo

ziema.1
Nederėtų traukti stambios žuvies iš eketės su plonu valu. Žuvį iš eketės reikia ištraukti ranka – dviem pirštais suimant už galvos netoli žiaunų.
· Kad ištraukti kabliuką, keletą kartų spūstelkite žiaunų sritį – žuvis pati išsižios.
· Ledą iš eketės meskite prieš vėją – už eketės, ant išmesto pavėjui, visada kabinsis valas.
· Žvejodami dažnai valykite eketę ir valą nuo ledo. Nevalytoje eketėje sunkiai matosi kibimai ir valas pastoviai kliūva už susidariusio eketėje ledo.
· Patartina pabandyti žvejoti ten, kur daug senų ekečių – vadinasi, ten buvo geras kibimas.
· Ryte ir vakare žvejyba sėkmingesnė seklesnėse vietose, o dieną geriau žvejoti kur didesnis gylis.
· Lipdami ant ledo, pasirinkite vietą, kur ledas nepadengtas sniegu ir seklesnėje vietoje.
· Vaikščiodami pirmu ledu venkite vietų kur yra meldai, įšalę medžio liekanos ir pan., nes tose vietose ledas yra plonesnis.
· Žuvis išmesta ant ledo, kai stipriai šąla, greitai peršąla ir netenka savo skoninių savybių. Prityrę žvejai pagautą žuvį įdedą į žvejybinę dėžę arba specialų žvejybinį maišą.
· Naują eketę reikia pirmiausiai išbandyti su blizge ir įsitikinus, kad nėra kliuvinių, žvejoti avižėle.
· Žiemos pradžioje žuvys ( raudės, ešeriai, lydekos ) būriuojasi kur nėra srovės, jų reikia ieškoti gylesnėse vietose. Antroje žiemos pusėje, arčiau pavasario, padėtis vandens telkiniuose kardinaliai pasikeičia. Žuvys renkasi tose vietose, kur yra srovė, kad ir visai silpna. Ten kur yra srovė, yra daugiau deguonies, o tai žuvims ypač aktualu.
· Kai kimba labai silpnai, užsispyręs sėdėjimas toje pačioje vietoje, dažniausiai neduoda gerų rezultatų. Prityrę žvejai silpnai kimbant mano, kad sugautos žuvies kiekis tiesiogiai priklauso, nuo išgręžtų ekečių skaičiaus.
· Žiemą (stipriai šąlant, besikeičiant vėjui, slėgiui, orui) kai kibimas sumažėjęs, geriausias būdas padidinti kibimą, tai žvejojimas su lengvesnėmis avižėlėmis.
· Žiemą tikslinga žvejoti su blizgėmis ir avižėlėmis kurių kabliukų galai be užkarpėlės, tai leidžia nuimti žuvį greičiau, net nesiliečiant prie jos.
· Kad ilgai išsilaikytu uodo trūklio lervos, jas reikia laikyti žalioje bulvėje. Paimkite didelę bulvę ir perpjaukite į dvi dalis, vienoje dalyje išskaptuokite duobutę , kur ir sudėsite uodo trūklio lervas, kita dalimi uždengite. Abi dalis suveržkite gumyte.
· Nedžiovinkite masalų ant laikraščio, nes nuo spaustuvinių dažų, jie prisigeria kvapų, kurie žuvims labai nepatinka.
· Ruoškite masalą tiktai prieš pat žvejybą. Žuvys mėgsta šviežų masalą. Neprisiruoškite masalo daugiau nei reikia vienai žvejybai.
· Saulėta diena geriau sėdėti taip, kad šešėlis uždengtų eketę. Ir kai yra galimybė, visada apie eketę apdėkite sniego.
· Stipriai šąlant, ant valo susidaro ledas. Jį reikia pastoviai nubraukti su pirštais link kabliuko. Susidaręs ledas ant valo, storina jį ir sunkiau matosi kibimas.
· Ledo grąžto savybės labiausiai priklauso nuo peilių aštrumo. Kad jie neatšiptu ankščiau laiko, juos reikia labai saugoti: nedaužykite jų į ledą, transportuodami ant jų uždėkite specialiai skirtus gaubtus.
viso 0 nariai dabar klube
Prisijunkite su facebook
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas
Svetainių kūrimas Via leaurea